Jak przetrwać pierwszy dzień w szkole? Radzą bohaterowie literaccy i książka „Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym)”.

pobrane (13)

Wakacje minęły szybko, za szybko i nagle nastał 1 września. Czas iść do szkoły. Studenci niech wcale się nie cieszą, ich czeka to samo od października, dlatego poradnik przyda się również tym, którzy wybierają się na uniwersytet. Jak wejść w nowy, szkolny tryb? Podobno szkoła jest jak ciąża, trwa przez 9 miesięcy, a zaczyna cię mdlić już w 2 tygodniu. Czy można jednak cieszyć się ze swoich szkolnych lat? Można, pewnie, że tak!

Rodzice pewnie zachęcają Was – będzie fajnie! W końcu czegoś się nauczysz, a Ty myślisz taa, na pewno. Starsi koledzy, którzy już wyrośli ze szkolnych lat zaśpiewają do szkoły, matoły! Tak jakby oni wcześniej jakimś cudem opuścili lata nauki, a teraz nagle są tacy mądrzy. Ignorujcie to.

Dobra, najważniejsze – co w takim dniu poradziliby Wam postaci z książek? Naszych ulubionych bohaterów przepytuje nie kto inny jak Rita Skeeter! (Uwaga, niektóre rady nie są odpowiednie dla młodszych czytelników).

Harry Potter – Pierwszy dzień szkoły i ty narzekasz? Ciekawe co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że jesteś jedną osobą, która może pokonać potężnego, złego i obrzydliwego czarnoksiężnika bez nosa, który ma na twoim punkcie obsesje? Że jeden z nauczycieli dogłębnie cię nienawidzi? Że nagle atakuje cię zasmarkany troll? A jednego z pięter twojej szkoły pilnuje trójgłowy pies, Puszek? I ty mówisz, że ci ciężko?

Wiedźmin – Jeśli ktoś ci podpadnie, to wiesz, co masz zrobić. Noo wiesz, miecz, zamach, ciach, prach i nie ma. Potem możesz wymyślić o nim pieśń. Aa i nie zapomnij czegoś mocniejszego, przyda się.

Albus Dumbledore – Zdradzę ci słowa, które będą wspierać cię przez cały rok. Oto one: Głupol! Mazgaj! Śmieć! Obsuw!

Catch, etatowa Fangirl – Zawsze możesz napisać fanficka.

Łucja z Opowieści z Narnii – Schowaj się w szafie.

Noah z Oddam ci słońce – Namaluj obraz, który masz w swojej głowie. Wyrzuć z siebie, to jak się czujesz i przelej to na papier. A jeśli nie potrafisz, to pozbieraj meteoryty do swojego plecaka, w przyszłości mogą posłużyć jako pociski obronne.

Neville Longbottom – Nie przynoś żaby do szkoły. Nawet jeżeli wydaje ci, że jest to dobry pomysł. TO NIE JEST DOBRY POMYSŁ. I nie wyobrażaj sobie znienawidzonego nauczyciela w ubraniach swojej babci. Nie wiesz, co może się stać.

Avery z Zaczekaj na mnie – Spóźnij się na pierwsze zajęcia, a może wpadniesz w najprzystojniejszego chłopaka w szkole. Razem pozbieracie twoje długopisy.

Charlie z Charlie – Pamiętaj, żeby znaleźć przyjaciół, którzy akceptują cię takim jakim jesteś naprawdę.

Frodo – Pamiętaj jedno: NIGDY, PRZENIGDY NIE PRZYJMUJ ŻADNEGO PIERŚCIENIA!

Katniss Eveerden – A więc tak, masz szkołę, więc się z tego ciesz. To po pierwsze. Po drugie, jeśli podzielona jest na dystrykty, to pamiętaj, żeby być w tym, który nie ma łatki „frajerzy”. A jeśli już do niego trafisz, to podpisuję się pod tym, co powiedział Geralt. Tylko zamiast miecza preferowałabym łuk i strzały, unikniesz bezpośredniego kontaktu i możesz działać z ukrycia.

Alastor Moody – Szkoła to pole bitwy. A więc pamiętaj, STAŁA CZUJNOŚĆ!

Pippin i Merry z Władcy Pierścieni – Pamiętaj, żeby wziąć drugie śniadanie. I coś na przekąskę. I może… jabłko? Albo dwa. Koniecznie bierz dokładkę na stołówce. I kompot jest ble. Mówimy także za Geraltem: miej swoje picie. 

Eleonora i Park – Najważniejsze jest dobre miejsce w autobusie, w którym będziesz jeździć do szkoły. Nie zapomnij też zapakować do plecaka słuchawek, mp4 i komiksów. Nie oceniaj nikogo przez jego wygląd.

Severus Snape [nauczyciel, szpieg, etatowy wyznawca CISu (Cynizm, Ironia, Sarkazm)] – Bądź mniej głupi, niż jesteś teraz. Jeśli to jeszcze możliwe. Nie wymądrzaj się jak Granger. Nie udawaj, że myślisz, jak Potter. Nie popisuj się, bo każdy wie, że jesteś tylko małym, głupim…errgrrrpfff (w wyniku niefortunnego zaklęcia Profesor Snape nie dokończył swojej wypowiedzi).

A więc, do boju uczniowie! Najważniejsze jest pozytywne nastawienie i… pozytywne nastawienie.

A teraz lekcja pierwsza i pięć najważniejszych podpunktów według podręcznika szczęścia, czyli Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym) autorstwa Lee Crutchley’a:

1. Oddychanie jest łatwe. Wdech -> Wydech.

2. 5 minut przerwy!

3. Jakie są Twoje zainteresowania?

4. Bądź sobą!

5. Pielęgnuj swoje szczęście!

POWODZENIA! :) 

Jeśli macie pomysły na rady od bohaterów literackich, to wpisujcie je w komentarzach – to świetna zabawa! :) 

Gaba

Print Friendly

3 przemyślenia na temat “Jak przetrwać pierwszy dzień w szkole? Radzą bohaterowie literaccy i książka „Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym)”.”

 1. ~Beti pisze:

  Świetne:) Gdybym nadal chodziła do szkoły to z takimi poradami byłoby to przyjemnością:) A może jest tam coś takiego apropo pracy, bo zaraz mam na noc i tak mi się nie chce!

  1. gabaokey pisze:

   Tak na szybko, to nie wiem czy dam radę coś wymyślić, ale mam nadzieję, że czas w pracy zleci Ci szybciej niż zwykle :) Ale może coś w przyszłości takiego napiszę ;) Powodzenia, trzymaj się ciepło:) ~Gaba

 2. ~Fluorium pisze:

  Harry Potter ->dla niego zawsze najgorszy był ostatni dzień szkoły. Studentka pozdrawia uczniów 1 września :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • Twitter
 • Facebook