O Recenzentkach

GABA

GABRIELA RUTANA

Mój pokój przepełniają książki. Są wszędzie. Na podłodze, na półkach, na stoliku, łóżku… Jestem Książkoholikiem i to takim na całego. Oprócz tego pracuję, obecnie jako copywriter – freelancer, w ciepłym domku, przed laptopem, więc jest dobrze. Mieszkam w okolicach Nowego Sącza, więc jeśli chcecie się spotkać i pogadać o książkach, to piszcie na naszego maila lub fanpage ;) 

Jestem fanką fantastyki, ale też innych gatunków – książek młodzieżowych, paranormal romance, literatury skandynawskiej, komedii romantycznych. Ostatnio szaleję na punkcie powieści o tematyce postapokaliptycznej. Dobra dystopia to jest to! 

Lubię pisać, myślę, że całkiem dobrze mi to wychodzi i z tym też wiążę swoją pracę. Mogę ewentualnie robić kawę, bo kocham ją pić i to mój kolejny nałóg. Zawsze marzyłam, żeby zostać astronautką. Teraz  się spełniam czytając książki typu „Marsjanin” ;) Interesuję się social mediami, public relations, kinem, muzyką alternatywną i pewnie jeszcze coś się znajdzie. O! I czytam Fan Fiction, dużo i często!

SYLWIA

Książki to mój sposób na nudę. Uważam, że dzień bez książki to dzień stracony. Na mojej półce znajdują się różnorodne pozycje: zaczynając od ,,Przewodnik o gwiazdach i planetach”, a na biografii Czesława Miłosza kończąc. Uwielbiam historie o miłości, walce, braterstwie i przetrwaniu. Przeczytam każdą książkę-niezależnie od gatunku-jeśli będzie niosła ze sobą jakieś przesłanie.

Mam obsesję na punkcie poprawnej polszczyzny. Nie toleruję niszczycielskiego podejścia do książek. Używaniu ich w roli podstawek pod kubki mówię kategoryczne: nie! Moje zainteresowania są skrajne. Lubię czytać o astronomii i czasach prehistorycznych, jak również uwielbiam poezję. Próbuję tworzyć własne wiersze i opowiadania, ale chowam je przed światłem dziennym.Na co dzień: studiuję, przeprowadzam korektę (betuję) opowiadania i uczę się kreatywnego pisania. Podobnie jak Gaba piję hektolitry kawy, która – poza książkami – jest moim jedynym uzależnieniem.

Więcej o nas znajdziesz tutaj.

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Twitter
  • Facebook